Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Łatwoślizgi i inne pomoce przy dźwiganiulatwoslizgi 1  latwoslizgi 2

Łatoślizgi służą do przesuwania chorego w łóżku, zmiany jego pozycji. Wykonane są z cienkiego, ślizkiego materiału w postaci rękawa. Nie chłoną wody i można je łatwo myć i dezynfekować. Znacznie zmniejszają opory przy przesuwaniu. Występują w różnych rozmiarach.


materace slizgowe 1materace slizgowe 2
Materace ślizgowe Maxitrans®, Meditrans®, Minitrans®

Są to miękkie materace przypominające łatoślizgi, ale znacznie delikatniejsze. Służą również do przesuwania chorego w łóżku i na wóżek transportowy, ale przeznaczone są dla pacjentów z bólem kręgosłupa lub bolesnymi ranami.Deska ślizgowa Trans'Gliss®

deska slizgowa 1

deska slizgowa 2Przeznaczona jest do przesuwania pacjenta w poziomie między dwoma powierzchniami, nawet jeśli różnią się one wysokością lub jest szpara między nimi.Wykonana jest ze specjalnych materiałów, które gwarantują, że powierzchnia jest wyjątkowo śliska, a jednocześnie wytrzymała. Deska posiada wymienny pokrowiec. Dostępna w wersji składanej.


Wiecej informacji pobierz PDF